Trzy najpopularniejsze systemy zarządzania treścią (CMS)

Trzy najpopularniejsze systemy zarządzania treścią (CMS)

System CMS to oprogramowanie pozwalające właścicielowi strony organizować i swobodnie modyfikować treść oraz strukturę strony internetowej bez znajomości języków webowych. Do wyboru mamy wiele różnych systemów, jednakże do najpopularniejszych możemy zaliczyć: WordPress, Joomla oraz PrestaShop. Czym dokładniej są systemy CMS oraz jakie wyróżniamy rodzaje opisywaliśmy w jednym z naszych poprzednich artykułów. Zachęcamy do przeczytania i zapoznania się z jego treścią: https://adriangrzybek.pl/jaki-cms-wybrac-autorski-czy-gotowy/

WordPress to najpopularniejszy system CMS na świecie. Ponad 20% wszystkich stron internetowych na świecie jest zbudowana właśnie na nim. Do jego niewątpliwych zalet możemy zaliczyć: prostotę, wygodę, bezproblemową instalację i obsługę. Strony zbudowane na tym systemie są zgodne ze standardami (W3C), a ogromny wybór wtyczek oraz motywów pozwala na dostosowanie każdego aspektu strony pod nasze wymagania.

Joomla, podobnie jak WordPress jest systemem open source. Zajmuje drugie miejsce w rankingu popularności. Pozwala on w bardzo łatwy sposób zbudować własny serwis internetowy. Jego obsługa jest jednak trudniejsza od obsługi WordPress ’a – jest często wybierany przez większe marki i większe strony internetowe.

Ostatni na naszej liście jest PrestaShop – jeden z najpopularniejszych systemów do prowadzenia dużych sklepów internetowych. Jest on bardzo dobrym wyborem, jeżeli prowadzimy (co najmniej) średniej wielkości sklep i sprzedajemy dużą ilość produktów. Posiada bardzo szeroki zakres możliwości, a sama instalacja jest prosta i bezproblemowa.

Firma AdrianGrzybek.pl skonfiguruje stronę internetową i wybierzemy system CMS pod Twoją działalność: https://adriangrzybek.pl/uslugi-tworzenie-stron-internetowych/