Jaki CMS wybrać – autorski czy gotowy?

Jaki CMS wybrać – autorski czy gotowy?

Każda strona musi posiadać system obsługi treści, wygodny w użyciu dla właściciela. Pozwala on na wprowadzanie aktualizacji, tworzenie postów i galerii. Jednak gdy firmy zajmujące się tworzeniem stron internetowych składają swoje oferty, rzadko wspominany jest temat panelu administracyjnego do obsługi Twojej strony. Czasem dlatego, że wiele firm posiada tylko jedno rozwiązanie i nie chce mówić Ci o alternatywie.
Istnieją dwa zasadniczo różne modele – autorski system zarządzania treścią CMS, albo tzw. CMS open source.
Obydwa te modele mają swoje wady i zalety.
Systemy autorskie bywają skomplikowane i trudno dokłada się do nich nowe rozwiązania. Są często zaprojektowane przez jednego programistę, który wykonał sam całość pracy, włącznie z elementami graficznymi interface’u. Dołożenie każdej następnej funkcjonalności może kosztować duże pieniądze. W ten sposób twórcy przywiązują cię do swojej firmy, bo nikt inny nie wie jak serwisować i rozwijać ich CMS.
Jeśli chodzi o rozwiązania otwarte to wydają się kuszące, a korzystają z nich np. tacy giganci jak BBC czy CNN. Jednak one także mają swoje minusy.
Gdy masz jakiś problem, nie masz możliwości konsultacji z twórcą, a gdy wchodzisz w panel uderza cię przeładowanie ilością opcji. Nauka przez studiowanie poradników Pomocy i for, może pochłonąć sporo czasu. Zazwyczaj wymagają one dość dobrego obeznania z interface’mi systemów typu formatkowego.
Zanim podejmiesz decyzje o wyborze sposobu obsługi Twojej strony, przemyśl wszystkie za i przeciw. Skontaktuj się z nami, na pewno pomożemy Ci w wyborze najbardziej odpowiedniej dla Ciebie opcji: https://adriangrzybek.pl/uslugi-tworzenie-stron-internetowych/