Strona one-page czy klasyczna – co najlepiej wybrać?

Strona one-page czy klasyczna – co najlepiej wybrać?

Strony składające się z tylko jednej strony (one-page) cieszą się rosnącym uznaniem osób korzystających z Internetu. Nie jest to nic zaskakującego, gdyż strony te często są bardzo estetyczne, oryginalne, atrakcyjne. Czym różni się ona od strony klasycznej?

Strona klasyczna składa się z wielu podstron, kiedy strona one-page składa się tylko z jednej. Na tej jednej stronie umieszczona jest cała treść witryny oraz menu, które (bez przeładowywania) odsyła czytelnika do określonych sekcji. Korzystanie z takich stron jest szczególnie przyjemne, kiedy korzystamy z urządzenia mobilnego – w tym przypadku odbiorca, może szybko i łatwo „przewinąć” całą stronę i znaleźć interesującą go treść.

Kiedy warto jest wybrać stronę typu one-page? To rozwiązanie świetnie sprawdza się w roli wizytówki, kiedy na stronie znajduje się niewiele treści – jedynie podstawowe informacje. W takim przypadku, strona będzie bardzo estetyczna, a informacje na niej zawarte zostaną zapamiętane przez czytelników.

Jeżeli zaś, tworzymy stronę, gdzie będziemy zamieszczać bardzo dużo treści, stwórzmy stronę klasyczną – olbrzymia ilość treści na jednej stronie będzie skutecznie utrudniała odbiorcy korzystanie z tej witryny i stanie się bezużyteczna. W tym przypadku, strona klasyczna będzie znacznie bardziej przyjemna w odbiorze.

Jeżeli marzysz o profesjonalnej stronie internetowej, koniecznie zapoznaj się z ofertą naszej firmy: https://adriangrzybek.pl/uslugi-tworzenie-stron-internetowych/