Jakie są najistotniejsze różnice pomiędzy protokołem http, a https?

Jakie są najistotniejsze różnice pomiędzy protokołem http, a https?

Protokół http umożliwia komunikację pomiędzy systemami, a co za tym idzie – przeglądanie stron internetowych. Jest on bowiem używany do przesyłania danych do naszej przeglądarki. To właśnie dzięki niemu, możliwe jest przeglądanie popularnych stron oraz mediów społecznościowych. Czym jednak różni się od protokołu https i o jakich różnicach należy wiedzieć?

Https jest bowiem rozszerzeniem protokołu http o certyfikat SSL. Ten certyfikat zabezpiecza nasze informacje poufne, jak na przykład hasła czy informacje dotyczące płatności (karty kredytowe). Uniemożliwia on odczytanie tych danych przez osoby nieautoryzowane – są one w specjalny sposób szyfrowane i trudne do przechwycenia, a tym bardziej do odczytania.

Dlaczego warto jest zainteresować się protokołem https? Przede wszystkim powinniśmy to zrobić w trosce o naszych klientów i odbiorców. Zmiana protokołu http na https sprawi, że osoby dokonujące zakupów w naszym sklepie będą czuć się bezpieczniejsze. Właściciele sklepów również na tym skorzystają – wyszukiwarka Google już od 2014 faworyzuje strony z protokołem https. Oznacza to, iż po wpisaniu określonej frazy, nasza strona będzie wyświetlała się wyżej od podobnych stron, lecz z certyfikatem http.

Nie martw się o bezpieczeństwo swoich klientów – skorzystaj z naszych usług: https://adriangrzybek.pl/uslugi-tworzenie-stron-internetowych/