Jak zaprojektować menu przyjazne dla odbiorców strony WWW lub sklepu internetowego?

Jak zaprojektować menu przyjazne dla odbiorców strony WWW lub sklepu internetowego?

Dobrze skonstruowane menu ułatwia odbiorcom przeglądanie naszej strony WWW. Nieprawidłowo zaplanowana nawigacja może nawet odrzucić potencjalnego klienta od dalszego przeglądania sklepu, zatem należy przyłożyć się do procesu tworzenia menu witryny. Jakimi cechami powinno się ono charakteryzować, aby nie odrzucić potencjalnego użytkownika?

Przede wszystkim musi być intuicyjne i przejrzyste. Menu ma za zadanie pomagać użytkownikowi sprawnie poruszać się po stronie, a nie dodatkowo utrudniać i irytować. Pozwala ono szybko wybrać interesującą klienta zakładkę. Dobra nawigacja jest zatem ogromnym ułatwieniem, pozwalającym zaoszczędzić czas. Warto zatem mieć na uwadze to, iż powinno ono być czytelne i nie sprawiać dodatkowych problemów.

Menu powinno zawierać jedynie najważniejsze dla klienta zakładki. Te podstrony, które są mniej użyteczne i rzadziej odwiedzane należy przenieść do odpowiedniej sekcji w stopce. Warto trzymać się uniwersalnych zasad – prostota i minimalizm mogą okazać się kluczem do sukcesu. Możemy również przemyśleć pozostawienie do pięciu najważniejszych elementów w głównym menu.

Wszystkie elementy na stronie internetowej jeszcze przed wdrożeniem należy odpowiednio zaplanować. Jeżeli jednak zastanawiasz się, w jaki sposób założyć lub zaprojektować własną stronę WWW, nie wahaj się i skontaktuj się z naszą firmą. Twój sukces jest dla nas priorytetem: https://adriangrzybek.pl/uslugi-tworzenie-stron-internetowych/