Jak zabezpieczyć stronę opartą o WordPress?

Jak zabezpieczyć stronę opartą o WordPress?

WordPress jest najpopularniejszym systemem zarządzania treścią, z którego korzystają tysiące ludzi. Sprawdza się on zarówno dla stron wizytówek, jak i dla dużych sklepów internetowych. Posiada on własne systemy zabezpieczeń, jednak warto samemu dodatkowo zabezpieczyć swoją stronę, aby uchronić się przed atakami hakerskimi.

Najważniejszą kwestią są aktualizacje, zarówno samego systemu, jak i wtyczek oraz motywów. W takich aktualizacjach, bardzo często ulepszane są zabezpieczenia. Ważną kwestią jest również usuwanie wtyczek, które już nie są aktualizowane przez autorów. Mniejsza ilość wtyczek zapewni mniej luk bezpieczeństwa. Warto również upewnić się, że wtyczki i motywy pochodzą ze sprawdzonego źródła.

Dobrym pomysłem będzie zainteresowanie się uwierzytelnianiem dwuskładnikowym. Po zainstalowaniu i skonfigurowaniu odpowiedniej wtyczki, podczas logowania się do panelu administracyjnego, będzie wysyłany specjalny kod na telefon, bez którego nie będzie możliwe zalogowanie się i wprowadzanie zmian w panelu. Pamiętajmy również, aby nie używać loginu „admin” dla konta administracyjnego. Zmieniajmy też regularnie hasło, gdyż to dodatkowo uchroni naszą stronę przed nieautoryzowanym dostępem.

Warto również przemyśleć kwestię szyfrowania, poprzez instalację certyfikatu SSL i odpowiednią konfigurację systemu. Taki certyfikat możemy zakupić, lecz możemy również skorzystać z bezpłatnego certyfikatu „Let’s Encrypt”.

Firma AdrianGrzybek.pl korzysta z własnych, bezpiecznych serwerów. Zapoznaj się z naszą szeroką ofertą: https://adriangrzybek.pl/uslugi-tworzenie-stron-internetowych/