Jak umiejętnie wykorzystać stopkę na stronie internetowej?

Jak umiejętnie wykorzystać stopkę na stronie internetowej?

Stopka strony internetowej (ang. footer) to jedna z sekcji witryny. Jest ona umieszczona na samym dole i zawiera najczęściej najważniejsze informacje, jak dane czy przekierowania do istotnych podstron. Jest elementem wyróżniającym się, chociażby kolorem czy elementem graficznym.

Stopka to element niezwykle istotny, chociaż bardzo często niedoceniany. Zdarza się, że właściciele uważają ją za „zapychacz”, w którym należy umieścić adres, politykę prywatności, czy kilka niepotrzebnych odnośników. W rzeczywistości powinniśmy wykorzystać to miejsce do pokazania ważnych informacji i do nakierowania naszych klientów na rozwiązania potencjalnych problemów, a takie działania mogą przyczynić się do wzmocnienia pozycji naszej marki.

Jednym z najważniejszych elementów są oczywiście dane kontaktowe. Ten element jest wręcz konieczny, gdyż każdy odbiorca oczekuje danych niemalże na wyciągnięcie ręki. Miłym dodatkiem do danych może być mała mapa, która będzie wskazywać na lokalizację siedziby naszej firmy.

Kolejnym elementem jest link do strony z polityką prywatności. Są to informacje o tym, jakie dane zbiera strona internetowa, w jaki sposób je wykorzystuje i przechowuje. Najczęściej, na takiej podstronie opisane są zasady zbierania ciasteczek, przesyłania formularzy czy rejestracji i zapisów do newslettera.

Projektując stopkę, należy pamiętać o atrakcyjnym designie, odpowiedniej architekturze linków oraz zapewnieniu responsywności, aby użytkownicy urządzeń mobilnych również mogli spokojnie zapoznać się z treścią umieszczoną w stopce. Pamiętajmy też, że stopka nie może być przytłaczająca – nie może zawierać zbyt dużo informacji.

Firma AdrianGrzybek.pl pomoże Ci w odpowiednim zaprojektowaniu strony internetowej. Koniecznie zapoznaj się z naszymi usługami: https://adriangrzybek.pl/uslugi-tworzenie-stron-internetowych/