Jak tworzyć i przygotować zdjęcia na stronę internetową lub bloga?

Jak tworzyć i przygotować zdjęcia na stronę internetową lub bloga?

Projektując naszą stronę internetową musimy pamiętać o wielu elementach – o szablonie strony, treściach, czy również dodatkowych funkcjach. Nie możemy jednak zapominać o bardzo istotnym elemencie, który znajdziemy na praktycznie każdej witrynie internetowej – o zdjęciach.

Zdjęcia są niezwykle ważne, aby przyciągnąć potencjalnych odbiorców, ale również są kluczowe dla algorytmów wyszukiwarek. Zdjęcia uzupełniają i uatrakcyjniają całą witrynę, także z uwagi na benefity, które możemy zdobyć dzięki nim, nie możemy ich pomijać i warto zadbać o ich jak najlepszą jakość.

Zrobienie zdjęć najlepiej zlecić profesjonaliście, gdyż ważne jest, aby dostarczyć je na witrynę w jak największej rozdzielczości oraz zeskalować je do potrzebnego rozmiaru bez utraty jakości. Zdjęcie powinno być dopasowane do szerokości tekstu – nie może być zbyt duże, gdyż wpłynie to niekorzystnie na czas ładowania strony, a odbiorcy treści nie lubią czekać zbyt długo.

Nie wolno zapominać również o tak zwanych „altach”, czyli o tekście alternatywnym. Jest to kluczowy element w kontekście optymalizacji strony pod SEO, który ma bardzo istotny wpływ na pozycję witryny w wynikach wyszukiwania Google. Pamiętajmy, aby zawsze je uzupełniać i starajmy się, aby były one unikalne, niepowtarzalne.

Warto także dodać, że istnieje wiele serwisów, gdzie zdobędziemy grafikę za darmo – wystarczy jedynie wspomnieć w treści o autorze. W internecie znajdziemy również strony oferujące grafiki za opłatą – wtedy nie mamy obowiązku oznaczania autora grafiki.

Zainwestuj w swój biznes – załóż profesjonalną stronę internetową już dzisiaj: https://adriangrzybek.pl/uslugi-tworzenie-stron-internetowych/