Jak przyspieszyć czas ładowania strony?

Jak przyspieszyć czas ładowania strony?

W jednym z naszych poprzednich wpisów informowaliśmy Was, dlaczego szybkość ładowania strony ma ogromne znaczenie. Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią: https://adriangrzybek.pl/szybkosc-ladowania-twojej-strony-ma-znaczenie. W tym artykule przedstawimy konkretne narzędzia oraz techniki do optymalizacji strony internetowej.

Pierwszym sposobem jest zmiana hostingu. Podstawą działania strony internetowej jest niezawodność serwerów. Optymalny czas odpowiedzi serwera wynosi poniżej 200 ms. Aby ten czas sprawdzić, warto skorzystać z narzędzi dostępnych w internecie. Jeżeli firma hostingowa z której korzystasz nie spełnia oczekiwań, zachęcamy Cię do jej zmiany.

Warto optymalizować grafiki umieszczane na stronie. To właśnie zdjęcia najbardziej wpływają na czas ładowania strony. Zadbajmy, aby na naszej stronie nie były umieszczone pliki w formatach .BMP oraz .TIFF.

Nieoczywistym sposobem, w przypadku umieszczania filmów na stronie, może być również korzystanie z serwisu YouTube. Zewnętrzne hostingi znacznie odciążą stronę, dzięki czemu opóźnienia zostaną zredukowane.

Ostatnią metodą jest zmniejszenie liczby zainstalowanych wtyczek. Niektóre pluginy negatywnie wpływają na działanie strony. Najlepszą opcją jest instalowanie jedynie tych wtyczek, które są niezbędne. Aby sprawdzić, która wtyczka ma największy wpływ na działanie naszej strony, musimy niestety pojedynczo wyłączać i sprawdzać czas ładowania strony.

Zleć nam optymalizację swojej strony internetowej pod kątem szybkości ładowania: https://adriangrzybek.pl/uslugi-tworzenie-stron-internetowych/