Jak prawidłowo dobrać kolory projektując własną stronę WWW?

Jak prawidłowo dobrać kolory projektując własną stronę WWW?

Jednym z najczęstszych błędów przy projektowaniu własnej strony WWW jest nieprawidłowy dobór kolorów. Kolor nie jest dla człowieka obojętny – jeden może działać uspokajająco, drugi zaś potrafi wyostrzyć zmysły. Mając to na uwadze, koniecznie należy zwrócić szczególną uwagę na odpowiedni dobór kolorów w zależności od branży, w której działa firma, dla której projektowana jest strona lub sklep internetowy.

Projektanci, przy swoich projektach niezwykle często korzystają z koła barw – jest to pewnego rodzaju wzornik, na którym naniesione są kolory. To narzędzie zdecydowanie ułatwia i przyspiesza proces tworzenia projektu i eliminuje późniejszą potrzebę modyfikacji kolorów. Ciekawą i skuteczną alternatywą do koła barw mogą być także generatory palet – takie narzędzia znajdziemy niezwykle szybko, wyszukując odpowiednią frazę w wyszukiwarce. One również ułatwiają proces tworzenia pasujących do siebie zestawień kolorów.

Istnieją jednak uniwersalne zasady, które zawsze warto mieć na uwadze. Bardzo często mniej znaczy więcej – strona powinna być przede wszystkim przejrzysta i czytelna. Odbiorca bardzo szybko opuści stronę, kiedy będzie ona męczyć jego wzrok.

Jeżeli dopiero planujesz stworzenie lub zaprojektowanie własnej strony WWW lub sklepu internetowego, nie wahaj się ani chwili i skontaktuj się z naszą firmą. Z niezwykłą chęcią pomożemy Twojej firmie odnieść sukces. Warto także zapoznać się z naszą szeroką ofertą, która jest dostępna po wybraniu odpowiedniej opcji w menu.