Jak powinno wyglądać i jak zrobić ciekawe portfolio?

Jak powinno wyglądać i jak zrobić ciekawe portfolio?

Często zdarza się, że pracodawca, przed zatrudnieniem pracownika, chce sprawdzić jego dotychczasowe prace. Takie działanie ma na celu upewnienie się, że określona osoba jest odpowiednim kandydatem na dane stanowisko. W tym celu, prosi kandydata o przedstawienie swojego portfolio, czyli zbioru najlepszych prac, zaprezentowanych w ciekawy i atrakcyjny sposób. Takowe portfolio jest niezwykle ważne w sektorze kreatywnym, czyli w zawodach: grafika, fotografa, architekta, czy nawet modela. W każdej z nich istotne jest pokazanie realizacji i efektów. Jak więc zaprezentować swoje prace i zdobyć wymarzoną pracę?

Portfolio stanowi wizytówkę umiejętności, więc musi być wykonane w sposób staranny i rzetelny. Najczęściej spotykane są portfolio w formatach PDF lub w postaci prezentacji multimedialnej, czy strony internetowej. Możemy również przygotować je w sposób „namacalny”, lecz wtedy musimy zadbać o jak najlepsze jakości wydruków i dobre zabezpieczenie przed zniszczeniem.

Tworząc portfolio w postaci strony internetowej, musimy koniecznie zadbać o wygląd. Logo jest naszym znakiem firmowym, przyda się również w wydrukach reklamowych, dlatego musi być odpowiednio przygotowane i zaprojektowane. Ciekawym elementem będzie slider z naszymi najlepszymi pracami, dzięki czemu odbiorca od razu zobaczy, w jakim stylu tworzymy. Równie ważny jest tekst i zakładka poświęcona naszej osobie – warto powiadomić odbiorcę kim jesteśmy, czym się zajmujemy, warto również dodać swoje zdjęcie.

Skontaktuj się z nami – chętnie doradzimy Ci jak powinno wyglądać Twoje portfolio: https://adriangrzybek.pl/uslugi-tworzenie-stron-internetowych/