Jak odpowiednio wybrać rozszerzenie domeny dla strony internetowej?

Jak odpowiednio wybrać rozszerzenie domeny dla strony internetowej?

W jednym z naszych poprzednich wpisów opisywaliśmy kwestię wyboru nazwy i adresu dla własnej strony internetowej. Nie wspomnieliśmy jednak o równie ważnej kwestii, czyli o rozszerzeniu domeny. Pełna domena strony, składa się bowiem z dwóch części: z nazwy głównej oraz z rozszerzenia. Jeżeli nie widziałeś poprzedniego wpisu, zachęcamy do przeczytania i zapoznania się z jego treścią: https://adriangrzybek.pl/jak-wybrac-najlepsza-nazwe-i-adres-wlasnej-strony-internetowej

Wiele osób zastanawia się, jakie rozszerzenie domeny będzie najbardziej odpowiednie dla ich biznesu. Do dyspozycji mamy:

  • domeny funkcjonalne (np. .org, .edu)
  • domeny narodowe (np. .pl, .fr) oraz domeny międzynarodowe (np. .eu)
  • domeny regionalne (np. .waw.pl, .wroclaw.pl)

Wybór nie jest oczywisty i warto przemyśleć swoją decyzję. Rozszerzenie domeny powinno być uzależnione od rynku docelowego oraz charakteru działalności. Krajowe rozszerzenia będą najlepszym wyborem, jeżeli prowadzimy biznes na rodzimym rynku. Klient, w takim przypadku wpisze intuicyjnie rozszerzenie „.pl”, nawet jeżeli nie będzie pamiętał tego, co było „po kropce”. Jeżeli zaś prowadzimy firmę o zasięgu międzynarodowym, koniecznie wybierzmy końcówkę „.eu”.

Rozszerzenie przekazuje odbiorcom pewne informacje o Twojej działalności. Jest to ważna kwestia, jednakże nie najważniejsza – w pierwszej kolejności zapamiętywana jest nazwa domeny. Należy pamiętać, że mniej popularne domeny ciężej jest zapamiętać. Pamiętajmy również, że wartościowe rozszerzenie budzi zaufanie.

Jeżeli nadal zastanawiasz się jaki wybór będzie najlepszy, nie wahaj się i skontaktuj się z nami! https://adriangrzybek.pl/uslugi-tworzenie-stron-internetowych/