Jak odpowiednio wybrać hosting dla strony internetowej?

Jak odpowiednio wybrać hosting dla strony internetowej?

Czym jest hosting wyjaśnialiśmy w jednym z naszych poprzednich wpisów. Na wstępie, chcemy Państwa zaprosić do zapoznania się z jego treścią: https://adriangrzybek.pl/czym-jest-hosting-stron-www. W tym wpisie przedstawimy najważniejsze wskazówki, którymi powinniśmy kierować się przy wyborze odpowiedniego hostingu dla naszej strony internetowej.

Przede wszystkim, przed zakupem, musimy zapoznać się z rodzajami hostingów. Do wyboru mamy między innymi hosting współdzielony oraz dedykowany. Hosting współdzielony sprawdzi się idealnie dla małych stron oraz sklepów internetowych. Jest on opcją najtańszą i polega ona na tym, że z zasobów serwera korzysta wielu klientów. Hosting dedykowany zaś jest skierowany do właścicieli większych sklepów internetowych – jest to opcja najdroższa, jednak wykupione zasoby serwera należą jedynie do Ciebie.

Musimy również zwrócić uwagę na pomoc techniczną ze strony hostingu. Jest ona niezbędna i niezwykle przydatna w razie problemów z działaniem strony. Powinniśmy również sprawdzić stabilność hostingu (ważne, aby działał on 24 godziny na dobę) oraz jego lokalizację – powinien on znajdować się w kraju, w którym działa nasza strona (hosting zlokalizowany za granicą może powodować dłuższy czas ładowania ze względu na wydłużony czas odpowiedzi serwera). Hosting idealny musi również oferować funkcję tworzenia kopii zapasowych.