Jak odpowiednio pozycjonować zdjęcia oraz pliki w sieci?

Jak odpowiednio pozycjonować zdjęcia oraz pliki w sieci?

Pozycjonowanie stron internetowych w Internecie polega na dostosowaniu strony do wyszukiwarki, aby ta promowała naszą witrynę i umieszczała ją na jak najwyższej pozycji pod konkretnymi hasłami, wyszukiwanymi przez odbiorców. Jest to proces długotrwały, lecz powinien być świadomy i wykonany jak najlepiej, gdyż przekłada się to na duży ruch na naszej witrynie.

Pozycjonując naszą stronę, często myślimy o konfiguracji i dostosowaniu jej do wyszukiwarki Google – dostosowujemy słowa kluczowe, dbamy o linki oraz o unikalną treść na stronie, tworzymy odpowiednią strukturę podstron i plików, czy dostosowujemy responsywną wersję witryny skierowaną pod urządzenia mobilne. Zapominamy jednak często o pozycjonowaniu, z pozoru mniej ważnych elementów, jak zdjęć czy plików, które dodajemy na naszą witrynę.

Optymalizacja zdjęć w wyszukiwarce nie jest czynnością zbyt zaawansowaną, a przynosi znaczne zyski. Dzięki odpowiednim działaniom, nasz serwis będzie częściej odwiedzany i zwiększy się jego widoczność w sieci. Zdjęcia na naszej stronie powinny mieć jak najlepszy stosunek rozdzielczości do rozmiaru – aby to osiągnąć, możemy sięgnąć po odpowiednie narzędzia kompresujące. Ważny jest tekst alternatywny, który powinien zawierać konkretne i unikatowe frazy.

Elementem pozycjonowania są również pliki tekstowe (np. pliki z rozszerzeniem .PDF), które są pozycjonowane tak samo, jak pojedyncze podstrony. Warto taką wiedzę wykorzystać, aby zwiększyć ruch na naszej stronie. Optymalizacja plików jest prosta – plik nie powinien być zaszyfrowany hasłem i powinien łatwo się pobierać (mieć jak najmniejszy rozmiar), zaś jego treść powinna być jakościowa i unikatowa.

Zaufaj firmie AdrianGrzybek.pl, która zajmie się optymalizacją SEO Twojej witryny internetowej: https://adriangrzybek.pl/uslugi-tworzenie-stron-internetowych/