Dlaczego warto tworzyć kilka wersji językowych strony www?

Dlaczego warto tworzyć kilka wersji językowych strony www?

Nie będzie zaskoczeniem stwierdzenie, iż różne wersje językowe strony pozwalają zwiększyć liczbę potencjalnych nabywców. Na jakie języki w takim razie warto jest się zdecydować? Czy konieczne jest zlecenie tego profesjonaliście?

Stworzenie strony internetowej w wielu językach zdecydowanie przyciągnie uwagę odbiorców – pokazujemy w ten sposób, że są dla nas ważni i dbamy o ich potrzeby. Nasza firma zacznie być postrzegana jako firma działająca międzynarodowo, a to oczywiście zwiększy szanse zakupu przez odwiedzających. W takim przypadku, dbamy również o otwartość firmy na nowe rynki.

Zdecydowanym minimum, jakie należy spełnić, to wykonanie strony w języku angielskim. Warto jednak pomyśleć nad dodaniem wersji niemieckiej, włoskiej czy francuskiej. W doborze, pomogą nam oczywiście narzędzia analityczne naszej strony, które zobrazują, jakimi językami posługują się nasi odbiorcy.

Pamiętajmy o jakości tłumaczenia – to bardzo ważna kwestia, którą zajmują się firmy tłumaczeniowe. Jeżeli w umiarkowanym stopniu znamy dany język, możemy również wdrożyć tłumaczenia samodzielnie przy pomocy darmowych wtyczek, których znajdziemy wiele w Internecie. Nie tłumaczmy jednak wszystkiego z ogólnodostępnych, zautomatyzowanych tłumaczy, gdyż najczęściej wyniki ich tłumaczeń zawierają sporo błędów składniowych. Przed opublikowaniem, najlepiej jest sprawdzić ich poprawność.

Jeżeli prowadzisz sklep internetowy z siedzibą w Piotrkowie Trybunalskim, zachęcamy Cię także do zapoznania się z ofertą, którą dla Ciebie przygotowaliśmy: https://adriangrzybek.pl/tworzenie-stron-internetowych-piotrkow-trybunalski/