Dlaczego (nie) warto korzystać z darmowych hostingów internetowych?

Dlaczego (nie) warto korzystać z darmowych hostingów internetowych?

W Internecie znajdziemy wiele firm, oferujących usługi hostingowe. Zdecydowana większość z nich oferuje swoje usługi za określoną opłatą, chociaż znajdziemy również i takie, dzięki którym uruchomimy naszą stronę za darmo. Kuszą one nas swoimi ogromnymi możliwościami, które otrzymamy bez żadnych opłat. Ale czy aby na pewno?

Pamiętajmy, że to, co jest darmowe, nigdy nie jest nieograniczone. Nie dajmy się nabrać na chwyty marketingowe. Na darmowych stronach hostingowych ograniczenia są wszędzie, zaczynając od małej przestrzeni dyskowej, kończąc na wolnym ładowaniu się stron. Nasza strona będzie również wypełniona reklamami, zaczynając od banerów górnych, kończąc na reklamach w stopce. Jest to sposób zarobku twórcy hostingu i metoda na jego utrzymanie.

Bardzo częstym zjawiskiem jest również znikoma pomoc techniczna, a jeżeli takowa istnieje, to jest jej bardzo daleko od profesjonalizmu. Warto również wspomnieć o braku możliwości stworzenia kopii zapasowej, co automatycznie czyni takowy hosting bezużytecznym. Wynika to oczywiście z faktu, że hosting oferuje zbyt małą przestrzeń dyskową i nie posiada opcji regularnego tworzenia kopii.

Decydując się na stworzenie własnej strony internetowej, sklepu czy bloga, zainwestujmy w profesjonalny hosting internetowy, aby uniknąć problemów i nerwów związanych z jego działaniem. Możemy również skorzystać z odpowiedniej firmy, która wykona wszystkie te czynności za nas.

Zainwestuj w swoją firmę już teraz. Zaufaj profesjonalistom i zapoznaj się z naszą ofertą: https://adriangrzybek.pl/uslugi-tworzenie-stron-internetowych/