Czym wyróżnia się skuteczna wyszukiwarka w sklepie online?

Czym wyróżnia się skuteczna wyszukiwarka w sklepie online?

W poprzednich naszych wpisach dostępnych na blogu: https://adriangrzybek.pl/blog/ poruszaliśmy temat wyszukiwania i odpowiedniej optymalizacji SEO. Nie wspominaliśmy jednak o wyszukiwarce produktów w sklepie. Jest ona równie ważna i nie można o niej zapominać! Wdrożenie jej na stronę ułatwi klientom korzystanie ze strony i wyszukiwanie produktów – nie będą oni musieli przeszukiwać kategorii, a jedynie wpiszą odpowiednią frazę. Jak jednak wdrożyć skuteczną wyszukiwarkę?

Wyszukiwarka w sklepie online musi odpowiednio radzić sobie z błędami ortograficznymi oraz z literówkami. Każdy z nas popełnia wiele takich błędów, dlatego skuteczna wyszukiwarka powinna sobie z nimi poradzić i wyświetlić trafne rezultaty. Warto zainteresować się także funkcją autouzupełniania – przyspiesza ona znacznie proces wyszukiwania produktu przez klienta.

Wyszukiwarka musi być także wyposażona w opcje filtrowania i sortowania produktów. Te opcje są bardzo przydatne, jeżeli w sklepie posiadamy setki, jeżeli nie tysiące produktów.

Jeżeli planujesz założenie własnego sklepu internetowego, koniecznie skontaktuj się z naszą firmą. Naszą szeroką ofertę znajdziesz tutaj: https://adriangrzybek.pl/uslugi-tworzenie-stron-internetowych/