Czym są kody QR i w jaki sposób można je wykorzystać w swojej kampanii marketingowej?

Czym są kody QR i w jaki sposób można je wykorzystać w swojej kampanii marketingowej?

Kody QR są pewnego rodzaju kodami kreskowymi, które skanujemy za pomocą naszego telefonu. Po zeskanowaniu, kod zostaje zamieniony na ciąg znaków. Tego typu kody zaczęły zyskiwać na popularności w 2011 roku – obecnie ich popularność utrzymuje się na równie wysokim poziomie. Warto zatem wykorzystać kod QR w działaniach marketingowych swojej firmy.

To rozwiązanie znajdziemy wszędzie – jest niesamowicie wygodne. Zamiast zmuszania klienta do ręcznego przepisywania adresu internetowego (na przykład odnośnika do naszych social mediów), możemy przedstawić mu wcześniej wygenerowany kod, który przeniesie go na odpowiednią stronę po zeskanowaniu. Zeskanowanie trwa znacznie krócej niż wpisywanie – w dzisiejszym świecie wszystko chcemy mieć jak najszybciej, dlatego tradycyjne linki warto zastąpić kodami QR.

Ten typ kodu możemy wygenerować niezwykle szybko – w Internecie znajdziemy wiele stron, które są nazywane generatorami. Możemy również skorzystać z aplikacji, które są przeznaczone do kreowania różnego rodzaju kodów kreskowych.

Jeżeli zastanawiasz się, w jaki sposób możesz zwiększyć ruch na swojej stronie internetowej – nie czekaj i sprawdź szeroką ofertę naszej firmy. Od lat pomagamy przedsiębiorcom z województwa łódzkiego, a Twój sukces jest dla nas priorytetem. Koniecznie zajrzyj: https://adriangrzybek.pl/uslugi-tworzenie-stron-internetowych/