Czym jest marketplace i czy warto się nim zainteresować?

Czym jest marketplace i czy warto się nim zainteresować?

Prowadząc własną firmę, która zajmuje się usługami lub sprzedażą konkretnych produktów, niezwykle ważna jest własna strona internetowa, która jest głównym kanałem komunikacji z klientami. Niektórzy jednak wolą zainteresować się tematem marketplace. Pozornie wymagają one mniej pracy, gdyż założenie konta na konkretnym serwisie wymaga mniej czasu i pieniędzy niż zlecanie, bądź tworzenie własnego sklepu internetowego. Czy takie podejście jest jednak korzystne dla przedsiębiorcy?

Marketplace, czyli platforma sprzedażowa to strona, na której jesteśmy w stanie zaoferować klientom swoje produkty. Istnieje wiele tego typu serwisów w Polsce. Nie są one jednak tak korzystne, jak mogą wyglądać na pierwszy rzut oka – korzystając jedynie z takich portali mamy znacznie mniejszą kontrolę nad prezentacją oferty, mamy mniej możliwości budowy własnej marki, a także musimy pamiętać o prowizji przy każdej sprzedaży, która z roku na rok jest coraz większa.

Świetnym wyborem może okazać się zatem połączenie własnej strony internetowej oraz marketplace, szczególnie przy starcie biznesu. Rozwijając swój sklep możemy rozpocząć budowę własnej marki na portalu. Ponadto, zróżnicowanie kanałów sprzedaży będzie korzystne dla klienta, który lubi mieć wybór w kontekście zakupów. Jeżeli rozpoczynasz swoją działalność w Internecie i nie wiesz, jak rozpocząć budowę swojej strony WWW, nie wahaj się i skorzystaj z naszych usług: https://adriangrzybek.pl/uslugi-tworzenie-stron-internetowych/