Czy warto wprowadzić na swoją stronę WWW formularz kontaktowy?

Czy warto wprowadzić na swoją stronę WWW formularz kontaktowy?

Formularz kontaktowy jest bardzo ważnym narzędziem. Pomimo wprowadzenia wszystkich danych na odpowiedniej podstronie (numer telefonu, adres, e-mail) nadal warto zainteresować się kwestią formularza. Dlaczego? Każdy klient jest inny – jedni wolą skontaktować się z firmą telefonicznie, a drudzy wolą skorzystać z szybkiego i prostego formularza kontaktowego. Mając to na uwadze, warto udostępniać odbiorcom różne kanały komunikacji.

To narzędzie jest niezwykle proste w zaprojektowaniu. Istnieje wiele narzędzi i wtyczek, dzięki którym w darmowy sposób stworzymy taki formularz. Pamiętajmy jednak o kilku ważnych zasadach – formularz kontaktowy musi być przyjazny dla użytkownika. Trzeba go zaprojektować w ten sposób, aby był on prosty i intuicyjny. Pionowe formularze sprawdzają się znacznie lepiej od formularzy poziomych. Pola powinny być ułożone pod sobą, powinny być również odpowiednio podpisane, aby odbiorca wiedział jakie dane ma wprowadzić. Formularz powinien być także odpowiednio krótki. Warto także przemyśleć kwestię kodu CAPTCHA, aby uniknąć spamu od robotów.

Jeżeli planujesz założenie swojego biznesu i szukasz firmy, która stworzy dla Ciebie stronę lub sklep internetowy – nie wahaj się ani chwili. Koniecznie sprawdź ofertę naszej firmy, która od wielu lat działa w branży. Zaufaj profesjonalistom! https://adriangrzybek.pl/uslugi-tworzenie-stron-internetowych/