Co to jest Page Rank i czy warto się nim zainteresować w 2023 roku?

Co to jest Page Rank i czy warto się nim zainteresować w 2023 roku?

Page Rank jest mechanizmem, który określa jakość stron internetowych. Przez wiele lat, ten algorytm miał duże znaczenie – im lepsza była ocena naszej strony, tym lepsza była widoczność i pozycja w wyszukiwarce. Nadawanie stosownej oceny odbywało się na podstawie ilości linków, które znajdowały się na stronie. Im więcej linków było klikanych, tym lepsza ocena witryny. Czy Page Rank ma jednak znaczenie w Internecie w 2023 roku?

Page Rank miał wiele wad – osoby, które bardzo dobrze znały zasady pozycjonowania SEO mogły w bezproblemowy sposób manipulować oceną strony. Ponadto, ten algorytm skutkował generowaniem dużej ilości spamu. W związku z tym, został on ograniczony i w teorii nie można sprawdzić oceny strony. W praktyce uznaje się, iż ten algorytm został ulepszony i nadal ma wpływ na pozycję w wyszukiwarce, jednak w unowocześniony sposób. Warto zatem umieszczać linki na swojej stronie Internetowej, jednak w sposób korzystny dla odbiorcy.

Jeżeli dopiero zakładasz swój biznes w Internecie – nie wahaj się i skorzystaj z naszej oferty. Z chęcią pomożemy osiągnąć Ci sukces – jest to nasz priorytet. Zachęcamy Cię także do zapoznania się z naszą ofertą, a także z naszymi wpisami, które są dostępne na blogu.