Co to jest „lazy loading” i dlaczego warto go używać?

Co to jest „lazy loading” i dlaczego warto go używać?

Czas ładowania naszej strony oraz szybkość jej działania to dwa kluczowe czynniki, na które musimy zwrócić szczególną uwagę. Klient wymaga, aby strona działała płynnie oraz szybko się ładowała – odbiorca nie lubi długo czekać. Te dwa czynniki są również istotne w kontekście SEO. Czym jest zatem „lazy loading” i w jaki sposób pomoże naszej stronie internetowej?

Celem „lazy loading” jest optymalizacja treści na naszej stronie internetowej. Zasadą jego działania jest ładowanie jedynie najważniejszych zasobów, które mają być widoczne dla użytkownika w danej chwili. W ten sposób unikamy ładowania całej strony internetowej w jednej chwili, a to znacznie skraca czas oczekiwania odbiorcy.

Do najważniejszych zalet takiego rozwiązania możemy zaliczyć przede wszystkim mniejsze obciążenie sieci oraz szybszy czas wstępnego ładowania. Dzięki „lazy loading”, początkowy rozmiar strony potrzebny do załadowania przez odbiorcę jest mniejszy, a zatem nie zużywamy transferu do pobrania niepotrzebnych danych.

Wdrożenie takiego rozwiązania na naszą stronę internetową jest niezwykle proste. Najczęściej wystarczy wyszukać odpowiedniej wtyczki i ją zainstalować. Zdecydowana większość z nich jest darmowa, a to jest dodatkowym atutem tego rozwiązania.

Skorzystaj z naszych usług – zoptymalizujemy Twoją stronę pod kątem szybkości i bezpieczeństwa: https://adriangrzybek.pl/uslugi-tworzenie-stron-internetowych/