Cloaking SEO – czym jest i dlaczego powinniśmy go unikać?

Cloaking SEO – czym jest i dlaczego powinniśmy go unikać?

Cloaking SEO jest działaniem polegającym na przedstawieniu wyszukiwarkom (robotom) innych treści niż użytkownikom. Jest to droga na skróty, polegająca na uniknięciu potrzeby odpowiedniej optymalizacji treści. Dlaczego nie warto jednak stosować tej metody i czemu lepiej jest zainwestować swój czas w inteligentną, tradycyjną optymalizację SEO?

Opisywana metoda polega na zawarciu treści wartościowej dla robotów (na przykład samych słów kluczowych) i ukrycie ich, na przykład zmieniając kolor czcionki na ten sam, co tło. To sprawia, iż użytkownicy nie widzą tej treści, a roboty biorą je pod uwagę podczas pozycjonowania. Cloaking jest jednak działaniem nieakceptowalnym. Google przewiduje kary dla stron, na których użyta jest ta technika. W wyniku takich działań, strona jest notowana niżej w wyszukiwarce Google.

To działanie jest szkodliwe zarówno dla użytkowników, jak i dla samej wyszukiwarki. Obniża to bowiem jakość wyników wyszukiwania. Nie warto zatem iść na skróty i należy poświęcić swój czas na dodawanie jakościowej treści na stronę WWW.

Jeżeli zaczynasz swoją działalność w Internecie i jeszcze nie wiesz, jakie działania przyniosą Ci najwięcej korzyści, koniecznie skontaktuj się z nami – z chęcią pomożemy Ci odnieść sukces. Koniecznie zapoznaj się także z naszymi pozostałymi wpisami, które są dostępne w odpowiedniej zakładce w menu.