Z każdym dniem, coraz więcej osób korzysta z Internetu. Wraz z rozwojem technologicznym, korzystamy z niego już nie tylko na komputerach stacjonarnych, ale również przy pomocy urządzeń mobilnych. Nie możemy zapominać, że z naszej strony mogą również korzystać osoby niepełnosprawne. Musimy więc zadbać, aby takie osoby mogły wygodnie korzystać z naszej witryny. Tytułowe WCAG to zbiór wytycznych, dotyczących dostępności, szczególnie skierowanych dla osób niepełnosprawnych. Pomagają one autorom stron zagwarantować dostępność stron dla osób z niepełnosprawnościami. Jak zatem dostosować stronę pod wytyczne WCAG?
Koniecznością jest korzystanie z „alt tagów”, czyli opisów alternatywnych dla obrazków. Oprogramowanie czytające przeczyta osobie niepełnosprawnej właśnie zawartość tego opisu, dzięki czemu osoba niewidoma będzie mogła dowiedzieć się, co taki obrazek przedstawia.
Jeżeli dodajemy video, to powinno być ono wyposażone w napisy, a w przypadku plików audio, powinny być one wyposażone w transkrypcje. W taki sposób, zadbamy o komfort korzystania ze strony przez osoby niesłyszące.
Warto również przygotować przyciski powiększające tekst oraz przygotować wersję kontrastową wersję strony. Dzięki tym dwóm działaniom, zadbamy o osoby niedowidzące. Dobrym pomysłem będzie również dostosowanie wielkości przycisków tak, aby nie były one zbyt małe i nie sprawiały problemu osobom w nawigowaniu na stronie.
Skorzystaj z usług naszej firmy – skonfigurujemy Twoją stronę internetową pod kątem WCAG: https://adriangrzybek.pl/uslugi-tworzenie-stron-internetowych/